F S T L O G I S T I C S

Denizyolu Taşımacılığı, İthalat ve ihracatta, denizyolu taşımacılığında profesyonel, güvenilir ve ekonomik hizmet standartlarını gözeterek; yaygın uluslararası network ağı olanaklarımızla ihtiyacınız olan taşımacılık hizmetini doğru zamanlama ile sağlıyoruz. Haftalık düzenli çıkışlarla gerçekleştirilen konteyner taşıma hizmetini FCL ve LCL (parsiyel) olmak üzere ihtiyacınıza göre iki farklı şekilde gerçekleştiriyor ve sizin için uygun olan transfer şeklini profesyonel kadromuzun yönetiminde uyguluyoruz.

FST Lojistik olarak, Türkiye ve dünyanın önem arz eden tüm limanları arasında ihtiyacınız olan bağlantıyı kurmak üzere, alanında uzman kadromuzla denizyolu taşımacılığı hizmeti sunuyoruz.

denizyolu-taşımacılığı--konteyner--kargo-taşımacılığı-fst-lojistik

Denizyolu taşımacılığında sağladığımız
temel hizmetlerden bazıları:

Gemi deniz yolu taşımacılığı sistemleri iki temel taşıma şekli üzerine kuruludur.

Bu sistemler FCL Konteyner ve LCL (parsiyel) Konteyner olarak adlandırılır

Temel amacı bir limandan, farklı bir limana yük ulaştırılmasını ifade eden bu iki taşıma şeklinin arasındaki fark ise paylaşım şekilleri olarak ifade edilebilir. FST Lojistik, lojistik operasyonları ile ilgili olarak temas halinde olduğu müşterilerine ihtiyaçları olan transfer şeklini sunmak ve arzu edilen operasyonu isabetli bir şekilde gerçekleştirmek konusunda güven odaklı çalışmaktadır.
denizyolu-taşımacılığı-konteyner-taşımacılığı-fst-lojistik

FCL (Full Container Load)

Türkçe karşılığı “Tam Konteyner Yükü” olan FCL sisteminde, bir taşıma konteynerindeki tüm yük, tek bir yük sahibine aittir. Taşınacak olan eşyaların tek seferde yüklenmesi, ardiye maliyetini azaltacağından, büyük kütleler halinde limanlara teslimat gerçekleştirilen firmalar tarafından ekonomik açıdan avantajlı olacağından tercih edilen bir transfer şeklidir.
 
FCL-(Full-Container-Load)

LCL (Less Container Load)

FCL’den farklı olarak konteynerde alanın kısmi olarak kullanmasına işaret eden bir terimdir. “Parsiyel Konteyner Yükü” olarak ifade edilebilecek olan bu sistemde, tek bir konteynerde birden fazla yük sahibine ait emtia bulunur. Bu transfer şekli, yük sahipleri açısından özellikle yük miktarına bağlı olarak ekonomik olması nedeniyle tercih edilebilmektedir ve paylaşımlı konteyner kullanımı taşıma maliyetini yük sahipleri arasında paylaştırılmaktadır. FST Lojistik olarak deniz taşımacılığı türleri içerisinde, LCL (parsiyel) taşımacılıkta en ekonomik teklifleri sunmak üzere kurduğumuz özel şebekemizle, aktarmalı veya rotaya bağlı olarak doğrudan transfer ihtiyaçlarınıza karşılık veriyoruz. Geniş acente ağımızla hizmet sunarken, LCL (parsiyel) transferi iş ortaklarımız için optimal şekilde organize ediyor, transfer operasyonunu ideal zamanlama ile gerçekleştiriyoruz.

İthalat ve ihracatta özel konteyner ihtiyaçlarına yanıt verirken sunduğumuz modellerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

OPEN TOP KONTEYNER

Üst kısmı ve ön kapısı tamamen açılabilecek şekilde dizayn edilen taşıma araçlarıdır. Konteyner girişinden sığmayacak büyüklükteki materyallerin, konteyner içine rahatça yerleştirilebilmesi için tasarlanan bu taşıma araçlarında eşya yerleşimi üst kısımdan gerçekleştirildikten sonra kapatıcı olarak bir branda kullanılır ve çubuklar yardımıyla da bu brandanın konteyner üzerine sabitlenmesi sağlanır.

Reefer Konteyner

Yük taşımada soğutucu özellikleriyle tercih edilmektedirler. Özellikle bozulabilir gıdaların transferinde tercih edilebilen bu konteyner alternatifleri aynı zamanda ilaç sektörü için de önem arz etmektedir. Globelink Unimar olarak, sahip olduğumuz reefer konteynerlarımızla gıda ve ilaç sektöründeki müşterilerimize ürünlerini bozulmadan transfer etme olanağı sağlıyoruz.

Flatrack Konteyner

Ağırlıklı olarak konteyner içine sığması hem yükseklik hem de genişlik açısından mümkün olmayan eşyaların transferinde kullanılır. Yan kısımları ve üst kısmı açık olan; ön kapısı açılabilen bu konteynerlar ile büyük ölçülerdeki iş makineleri ve jeneratörler taşınabilir. Denizyolu taşımacılığı firmaları arasında sunduğumuz büyük çaplı Flatrack Konteyner hizmetimizle, makine endüstrisinde ürünlerinizi istediğiniz yere ulaştıruyoruz.

Flexitank Konteyner

Flexitank Konteyner, kimya endüstrisinde tehlikeli sayılabilecek sıvıların taşınmasında kullanılan bir konteyner çeşididir. İç ve dış kısmında özel katmanlar bulunan bu konteynerler, kimya ve petrokimya endüstrisinde yer alan müşterilerimizin likit formdaki ürünlerini transfer edebilmelerinde kullanabilecekleri transfer araçlarımız arasında yer alıyorlar.

Denizyolu Taşımacılığı

Dünya'daki Limanlar

Dünya üzerinde yaklaşık 4.600 liman bulunmaktadır.
Bu limanlardan yaklaşık 100 tanesi global anlamda önem arz etmektedir ve dünya ekonomisinde önemli bir yere sahiplerdir. Denizyolu ile eşya taşımacılığı için dünya çapındaki tüm limanlar arasında karşılıklı olarak doğrudan parsiyel servisin gerçekleşmesi mümkün olmadığı için yük hacmi fazla olan bazı limanlar “HUB” yani aktarma limanı olarak kullanılmaktadır.
Önemli limanlar ve aktarma limanları arasındaki bağlantınızı gerçekleştirirken, doğru zamanlama, güvenli transfer, zamanında evrak teslimi gibi hizmet kalitesi açısından tarafımızca da önem arz eden hususları göz önünde bulunduruyoruz.
Sonuç olarak, iş alanınız ne olursa olsun, taşımacılıkta ihtiyacınız olan ekonomik olanakları ve güvenilirliği sağlamak konusunda hassas davranıyoruz.
img

İthalat ve ihracatta ihtiyacınız olan hızlı, güvenilir ve ekonomik transfer olanaklarını sağlarken, operasyonel süreci tarafınız için avantajlı olacak şekilde organize ediyoruz.

FCL transfer ile ithalat ve ihracat taşımacılığı için güçlü armatör firmalar ile yerel ve küresel kontratlarımız sayesinde kaliteli hizmet standartlarımızı bu alanda da uyguluyoruz. Dünya çapında ekonomik sistem açısından önem arz eden yüze yakın ana liman ve bu ana limanlar arasında lokasyon olarak oldukça kritik noktalarda bulunan limanlar vardır. FST Lojistik, küresel transfer ihtiyacınız söz konusu olduğunda bu limanlar arasından kırk ana limana LCL (parsiyel) konteyner sistemiyle doğrudan servis sağlayarak, ihracatta zaman kaybı yaşamadan önemli noktalara konteyner servisinizi gerçekleştiriyoruz. İthalatların ekonomik ve en iyi zamanlama ile gerçekleştirilebilmesi için de Türkiye’deki 43 limana LCL (parsiyel) konteyner ithalat taşımacılığında doğrudan hizmet veriyoruz. Parsiyel deniz taşımacılığı alanındaki başarılı çalışmalarımızı FCL transferlerde de etkili bir şekilde ortaya koyuyoruz.

FST LOJİSTİK

Taşımacılık ve Lojistik Çözüm Ortağınız Olmaktan Mutluluk Duyuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

Yükünüz Mü Var?

Karayolu, Havayolu, Denizyolu ve Mikro İhracat Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin.

img

Adresimiz

Karaçalı Mah. Bolu Cad. No:/C Kaynaşlı / DÜZCE

İLETİŞİM FORMU

BİZE YAZIN
  Şiret Sunum - PDF

  Şirketimiz Hakkında Detaylı Bilgileri Bulabileceğiniz Şirket Sunum Dosyamıza Göz Atın

  SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Merkez Ofis

  İstanbul Ofis