F S T L O G I S T I C S
SEKTÖRLER

FST LOJİSTİK İLE SEKTÖREL HİZMETLER

SEKTÖRLER

img

OTOMOTİV

FST Lojistik, otomotiv sektörünün taleplerine ve bu sektörün değişen ihtiyaçlarına uygun altyapısıyla bu alanda üretim yapan birçok markanın öncelikli olarak tercih ettiği lojistik şirketidir. İş ortaklarına hız, kalite ve fiyat avantajı vaat eden FST Lojistik, 15 yılı aşkın lojistik deneyimi, otomotiv sektörünün ihtiyaçlarına uygun çözümleri ve yaygın hizmet ağı ile fark yaratır.

img

TEKSTİL

Türkiye ve dünya ticareti açısından önemli sektörlerden biri olan tekstil ve moda sektörünün ihtiyaçlarına özel çözümleriyle fark yaratan FST Lojistik 15 yılı aşkın sektör tecrübesi ile iş ortaklarına hizmet vermektedir. Her geçen gün değişen tüketici beklentisi ve ihtiyaçlarına aynı hızda cevap verebilen FST Lojistik, gerek taşımacılık ve depolama gerekse e-ticaret alanında entegre çözümler sunmaktadır.

img

PERAKENDE

Perakende sektörü; dinamik yapısı, modernleşmeye olan önemli katkısı ve yüksek potansiyeli nedeniyle değişimleri fırsatlara dönüştürecek imkana sahiptir. FST Lojistik, sektörün değişen tüketici taleplerine tam zamanında ve doğru bir şekilde yanıt verebilmek için hızlı ve tüm satış kanalları ile koordineli iş yapış şekli ile fark yaratmaktadır. Perakende sektörü taşımacılık ihtiyaçlarınız için yanınızdayız.

img

KOZMETİK

Kozmetik sektörü son yıllarda hızlı bir ivme ile büyüyen sektörlerin başında geliyor. FST Lojistik büyüyen pazar koşullarına uygun hizmet ve çözümleri ile yıllardır ulusal ve yerel birçok markanın birinci tercihi konumundadır. Pazar beklentilerine uygun hizmet yaklaşımı ve çözümleri ile fark yaratan FST Lojistik kozmetik sektörünün tüm ihtiyaçlarına özel çözümleri ile iş ortaklarının yanındadır.

img

ELEKTRONİK

FST Lojistik, tüketici elektroniğinden, telekomünikasyon cihazlarına, bilgisayar cihazlarına, endüstriyel cihazlardan savunma elektroniğine kadar çok sayıda ürünün yer aldığı sektörde, tüm ihtiyaçlarınıza uygun yüksek kalite lojistik hizmetleriyle iş ortaklarının hizmetindedir. 15 yılı aşkın süredir elektronik sektöründe hizmet veren yerel ve global birçok markanın bir numaralı tercihi olan FST Lojistik, gelişen taleplere yönelik hizmet çeşitliliğini sürekli olarak güncellemektedir.

img

SAĞLIK

FST Lojistik, sağlık sektörü içinde yer alan tıbbi cihaz ve ilaç firmalarının ihtiyaçlarına uygun tam zamanlı çözümler sunar. Üretici ve ithalatçı ilaç firmalardan medikal firmalara kadar sektöre özel çözümlerle sağlık sektörünün tamamına hizmet sunmaktadır. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik; uluslararası taşımacılığı, dağıtım ve antrepo çözümlerini, depolama ve katma değerli hizmetleri tek çatı altında entegre bir şekilde müşterilerine sunan FST Lojistik, uzman kadrosu ve güçlü altyapısıyla fark yaratıyor.

img

KİMYA- ADR LOJİSTİĞİ

ADR lojistiği ya da kimyasal lojistiği olarak da bilinen bu taşımacılık türünde çevredeki canlıların ve çevrenin hiçbir zarar görmemesi esas olarak alınır. Bu nedenle tehlikeli madde depolama ve dağıtım işlemleri oldukça güvenli bir şekilde yürütülmelidir. FST Lojistik bu alanda tüm şoförleri SRC5 - Tehlikeli Madde Taşımacılığı belgesine sahiptir. Gönderilerinizin önemini biliyor ve ona göre tüm gerekli önlemlerimizi alıyoruz.

tehlikeli-madde-taşımacılığı
img

MOBİLYA

Mobilya sektörünün ülkemizin ihracatındaki payı her geçen gün artmaktadır. Bu sektörde ürün teslima-tının tam zamanında ve hasarsız bir şekilde yapılması büyük önem taşır. Mobilyacılık sektöründe ülke-mizi öne çıkaran en önemli özelliği zanaatkarlıktır. Basmakalıp üretimlerden farklı olarak usta ellerden çıkan tasarım mobilyalarımız ciddi talep görmektedir. FST Lojistik olarak, mobilya üretimi yapan ihracatçılarımızın ürünlerini sıfır hasarla kapıdan kapıya teslim ediyoruz. Yükleme ve indirme işlemlerinde yüksek hassasiyetle hareket eden ekibimiz ve uygun araç altyapımız sayesinde ihtiyacınıza göre çözümler sunuyoruz.

Sektöre Özel Taşımacılık

TAŞIMACILIK ÇÖZÜMLERİMİZ

  • Uluslararası karayolu, havayolu, denizyolu ve intermodal taşımacılık seçenekleri,
  • Taşımacılıkta son derece iddialı %99,9 hasarsızlık oranı,
  • Zamanında teslim süreleri,
  • Hızlı taşımacılıkta alternatifli çözümler,
  • Online yük ve araç takibi uygulaması,
  • E-Mail ile yük ve varış-geliş bilgilendirmesi,
  • Euro/5 ve Euro/6 standartlarında öz mal araç filosu, deneyimli sürücü kadrosu,
  • Avrupa’nın her noktasına ulaşan güçlü acente ve uluslararası global network ağı,
  • Tekstil sektörüne özel askılı taşıma.