F S T L O G I S T I C S

Yurtiçi Taşımacılık; FST Lojistik olarak teknolojinin gelişmesi ile birlikte büyüyen müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamak için taşımacılık ve depolama faaliyetlerine önem veriyoruz. Yurtiçi taşımacılığı da uzmanlık alanlarımız arasında yerini alıyor.

‘Yurtiçi taşımacılık nedir?’
sorusunun cevabı;

ürünlerin, yurt sınırları içerisinde istenilen bir noktaya taşıyıcı araçlar vasıtasıyla güvenli, az maliyetli ve hızlı bir şekilde teslim edilmesine verilen addır. Bünyemizde yurtiçi taşımacılığın 4 temel taşıma şekli mevcuttur. Bunlar aşağıdaki gibidir;
yurtiçi-karayolu-taşımacılığı-istanbul,ankara,bursa-taşımacılık

50 ADET ÇEKİCİ & DORSE

Şirketimiz bünyesinde öz mal olarak 20 adet, kiralık olarak bünyemizde bulunan 30 adet, toplamda 50 adet çekici ve dorse ile hizmet vermekteyiz.

C2 VE TİO YETKİ BELGELERİ

Şirketimiz karayolu taşıma uygunluk belgeleri olan C2 Yeti Belgesine ve Taşıma İşleri Organizatörlüğü (TİO) Yetki Belgesine sahiptir.

karayolu-yük-taşımacılığı-fst-lojistik
Hizmetlerimiz

Karayolu Taşımacılığı

Özellikle II. Dünya Savaşı itibarıyla hızla gelişerek ülkemizde en yaygın şekilde kullanılan taşıma türü olmuştur. Yaygın kullanılmasının getirdiği özelliklerden bir tanesi de rekabetin en yoğun şekilde yaşandığı bir taşıma türü olmasıdır. Bu taşımacılık türünün sıkça kullanılmasının sebepleri yükleme ve boşaltma işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması, tarifeli yüklemelerin sıkça yapılması, müşterinin kapısına kadar verilen hizmet ve kısa sevk süreleri olarak nitelendirilebilir. Yurtiçi karayolu taşımacılığı, coğrafi koşulların uygunluğuna bağlı olarak sınırsız ulaşım ağına sahiptir, böylece 7/24 sefer yapabilir. Karayolu taşımacılığında araç bulmak oldukça kolaydır, bu durum yapılan sefer sayılarını sıklaştırır. Özellikle kısa mesafeli nakliyatlarla ekonomik olarak avantaj sağlar. Bu özellikler karayolu taşımacılığına esneklik katarak sıkça tercih edilmesini sağlamıştır.1950 yılından itibaren büyük bir artış gösteren karayolu ağı uzunluğu, ülkemizde de karayolu yurtiçi yük taşımacılığının tercih edilmesinde büyük rol oynar.

img

Yurtiçi Komple Taşımacılık

Parsiyel taşımacılığın aksine, taşıma aracını tamamıyla dolduracak kadar yükünüz mevcut ise, bünyemizde bulunan ve FTL adı verilen taşımacılık sistemini tercih etmenizi öneririz. İngilizce'de ''Full Track Load'' kelimelerinin baş harflerinden oluşan FTL (tam kamyon yükü), ülkemizde komple taşımacılık olarak bilinir. Komple taşımacılık, ağırlık ya da hacim cinsinden bir yükün kamyonet, tır ya da kamyonun tamamını kaplamasıyla oluşan taşımacılık sistemi olarak özetlenebilir. Bu yöntemin sunduğu avantajlardan en önemlisi, parça kargo şeklinde ulaştırılan bir ürünün tek seferde ve aktarma yapmadan gitmesi gereken yere taşınması işlemidir. Ürünün tek seferde taşınması ile hem zaman, hem de hız açısından büyük bir fayda sağlar. Aynı zamanda sevkiyatın bölünmemesi sayesinde maliyetten tasarruf etmeniz kolaylaşır.

Karayolu Parsiyel Taşımacılık: Konteyner içinde birden fazla müşteriye ait yüklerin bulunduğu bir taşımacılık sistemidir. Maliyet avantajı ve esneklik sunan yurtiçi parsiyel taşımacılık hizmetini farklı bir taşıma türü ile birleştirerek zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.
Havayolu Parsiyel Taşımacılık:
 Havayolu transfer ünitesini doldurmayan yükler için tercih edebileceğiniz yöntem, güvenilir ve hızlı taşımacılık sistemimiz ile istenen noktalara transfer yapılabilmesini sağlıyor. Lojistik seçenekleri arasında hız faktörü sebebiyle sıkça tercih edilen havayolu yurtiçi parsiyel yük taşımacılığının güvenli teslimat imkanı ile müşterilerimizi memnun etmeye devam ediyoruz.
Denizyolu Parsiyel Taşımacılık: 
Yük gemilerinin tamamını doldurmanın güç olduğu anlarda tercih edilen bu yöntem, taşıma alanı en geniş seçeneklerden bir tanesidir. Taşıma fiyatının tek bir yük sahibi tarafından karşılanmaması sonucunda maliyet avantajı sunar. Müşteri beklentilerini karşılayan hizmetlerimiz ile hem hızlı hem de ekonomik taşımacılık imkanı sunuyoruz. En sık kullanılan limanlar ve aktarma limanlarında bulunan uzman ekiplerimiz sayesinde evrak işlerini minimum süreye indiriyoruz.

karayolu-parsiyel-taşımacılık
intermodal-taşımacılık-sistemi-denizyolu-ve-karayolu
Yurtiçi Taşımacılık

Koteyner Taşımacılığı

İhracat ve ithalat ürünleri için son derece fayda sağlayan yurtiçi konteyner taşımacılığı, sıkça tercih edilen taşıma türlerinden bir tanesidir. Alınan ihracat mallarının gönderilecek bölgeye taşınmasını sağlarken, aynı şekilde ithal edilecek ürünleri limanlardan teslim alıp, yurt sınırları içerisinde istenen noktaya ulaşmasını sağlar. Konteyner taşımacılığının sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi de hız ve hijyen konusudur. Taşıma esnasında boşaltma ve doldurma durumunu ortadan kaldıran konteyner taşımacılığı, ürünlerin el değmeden taşınmasına yardımcı olur. Özellikle geniş hacme sahip yüklerde, doldurma ve boşaltma işlemlerinin yarattığı zaman kaybını da ortadan kaldırmış olur.

Karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu gibi birçok taşıma türüne uyum sağlayan konteyner taşımacılığı, ülkemizde en çok denizyolu taşımacılığında kullanılır. Konteyner taşımacılığı, eski zamanlardan bu yana gelişerek birçok fonksiyona sahip taşıma türlerinden bir tanesi olmuştur. Önceden yalnızca limandan limana yapılan bu taşımacılık türü, teknolojinin gelişmesi ile birlikte yerini kapıdan kapıya teslim sistemine bırakmıştır. Konteyner taşımacılığının sağladığı faydalar oldukça fazladır. Sağladığı hijyenin yanı sıra, yüklerin konteyner ile taşınması sebebiyle daha emniyetli bir sevkiyat süreci oluşur. Tek seferde geniş hacimli yükleri taşıma özelliği ile maliyete de büyük katkı sağlar. Bu taşımacılık türü hem hijyen hem ekonomik hem de pratikliği ile müşterilerimiz tarafından sıkça tercih edilmektedir.​

tehlikeli-madde-taşımacılığı-adr-taşımacılık
Yurtiçi Taşımacılık

Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Taşıma türleri arasında en çok dikkat isteyen yurtiçi tehlikeli madde taşımacılığı, güvenli şekilde yapılması zorunlu olan bir taşımacılık çeşididir. Tehlikeli olarak nitelendirilen patlayıcı, aşındırıcı ve yanıcı maddelerin hem çevreye, hem de insan sağlığına zarar vermeden taşınması için belirli standartlara uygun olması gerekir. Çeşitli standart ve anlaşmaların uygulanması Ulaşım ve Lojistik Sistemleri Merkezi Başkanlığı’na bağlı olan Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü’nü kapsar.

Tehlikeli madde taşımacılığı genel olarak karayollarında yoğunluk göstermektedir. Uluslararası düzeyde belirlenmiş, kısa ismi ADR olarak bilinen Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması, tehlikeli maddelerin karayollarında güvenlik prosedürleri dahilinde taşınmasının kontrolünü sağlar. Süreçte görev alan her kişinin sorumluluklarının yerine getirilmesi ve titizlikle çalışması sağlanır.

FST LOJİSTİK

Taşımacılık ve Lojistik Çözüm Ortağınız Olmaktan Mutluluk Duyuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

Yükünüz Mü Var?

Karayolu, Havayolu, Denizyolu ve Mikro İhracat Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin.

img

Adresimiz

Karaçalı Mah. Bolu Cad. No:/C Kaynaşlı / DÜZCE

İLETİŞİM FORMU

BİZE YAZIN
  Şiret Sunum - PDF

  Şirketimiz Hakkında Detaylı Bilgileri Bulabileceğiniz Şirket Sunum Dosyamıza Göz Atın

  SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Merkez Ofis

  İstanbul Ofis