F S T L O G I S T I C S

Minivan Express Taşımacılık

Minivan Express Taşımacılık. Ticaretin Hızlı Temposuna Express Taşımacılık Yakışır !

FST Lojistik  60 adet Minivan öz mal ve güçlü tedarik altyapısındaki araçları ile Türkiye ile Avrupa arasında güvenli ve zamanında taşımacılık hizmet sunmaktadır. Türkiye – Avrupa, Avrupa-Türkiye arası Minivan Express Servisi sayesinde çok daha güvenli ve zamanında kapıdan kapıya (door to door) teslimat güvencesiyle hizmet vermektedir.

Maksimum 15 / 17 ve 20 m3, 1300 kg, 6 / 7 ve 10 Euro Palet taşıma kapasiteli öz mal araçları ile ülke ve mesafeye göre hızlı teslimatlar yapan FST Lojistik, aynı zamanda sınır kapılarından da hızlı geçiş sağlayabiliyor.

minivan-express-taşımacılığı-panelvan-taşıma-express-taşıma--fst-lojistik-tenteli-minivan

Minivan Express Taşımacılığı

60 ADET Minivan Express

Şirketimiz bünyesinde öz mal olarak 30 adet, kiralık olarak bünyemizde bulunan 30 adet, toplamda 60 adet çekici ve dorse ile hizmet vermekteyiz.

C2 VE TİO YETKİ BELGELERİ

Şirketimiz karayolu taşıma uygunluk belgeleri olan C2 Yeti Belgesine ve Taşıma İşleri Organizatörlüğü (TİO) Yetki Belgesine sahiptir.

FST Lojistik ile ürünlerinizi, gideceği yere bağlı olarak ortalama olarak 24 ile 84 saat civarında teslim ediyruz. Minivan ekspres taşımacılığı size lojistikte en hızlı çözümü sunar. FST Lojistik olarak, modern araçlarımız ile 1,3 tona kadar olan yüklerinizi Avrupa’nın tüm şehirlerine ulaştırıyoruz. Sunduğumuz express çözüm ile diğer taşıma yöntemlerine göre daha hızlı, daha güvenli ve daha ekonomiktir. Ayrıca havayolu taşımacılığına göre de daha az evrak ve formalite işlemi ile taşıma işlemleriz gerçekleşir. 

Müşteri nerede olursa olsun, karayolunun mevcut olduğu her bölgeye taşıma imkanı sağlamaktayız. Müşterelerimize yüklerini kapıdan kapıya hızlı ve güvenli bir şekilde teslim ayrıcalığı sun aktayız.
Taşınan yüklere yapılan CMR sigortası ile malınızın başına gelebilecek deforma, kaybolma ve kırılma gibi durumlardan etkilenmez. Bu şekilde müşterilerimizi asla mağdur etmiyor, onlarla aramızda güven bağı oluşturuyoruz.
Karayolu taşımalarımızda parsiyel taşımacılık seçeneği ile birden fazla adrese yükünüzü teslim ediyoruz.
Karayolu taşımacılığında Tır yüklemelerimizin yanı sıra Minivan Express araçlarımız ile yüklerinizi gidilen bölgeye 24 saat ila 72 saat arasında hızlı, kapıdan kapıya (door to door) teslim ediyoruz. Tır yüklemelerimizde de sürelere (sınır kapısı geçiş süresi ve yol durumuna göre) azami şekilde dikkat etmekteyiz.
Tırlarımız ile 35000 kg'a kadar, Minivan araçlarımız ile 1300 kg, 6/7 ve 10 euro palet şeklinde yüklemelerimiz ile müşterilerimize 1 kg'dan 35000 kg kadar yükleme seçeneği sunmaktayız.
minivan-express-taşımacılığı-avrupa-ülkeleri

Daha Az Formatilete, Daha Hızlı ve Daha Ekonomik Taşıma Modeli İle İşinize Güç Katın

Minivan ile Express Kargo taşımacılığı size, hava yolu taşımacılığına göre daha güvenli ve daha ekonomik bir alternatif sunmaktadır. Express Kargo taşımacılığının, hava yolu taşımacılığına göre daha az formalitesi bulunmaktadır.

 
img

Askılı Tekstil Taşımacılığı

Şirketimiz bünyesinde Tekstil Sektörüne özel olarak yaptırdığımız 16'lı ve 20'lı ştangalı sistemli 10 adet aracımız bulunmaktadır. Ştangalı sistem ile tekstil ürünleriniz fabrikanızdan çıktığı gibi bozulmadan varış adresine teslim edilir.

img

Otomobil ve Yedek Parça Taşımacılığı

Otomobil ve otomobil yedek parça lojistiği sektörlerine kapıdan kapıya, fabrikadan fabrikaya, hızlı, esnek ve rekabetçi fiyatlar ile Avrupa'nın tüm ülkelerine 24-72 saat aralığında uçak hızında taşımacılık hizmeti vermekteyiz.

img

ADR-Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Şirketimiz bünyesindeki şoför ekip arkadaşlarımız SRC5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı sertifikasına sahip olup, yükün sorumluluğuna göre hareket etmektedir. Araçlarımızda yönetmeliğine uygun ADR çantalarımız ile ADR taşımalarınızı gerçekleştiriyoruz.

img

Hammadde Taşımacılığı

Şirketimiz imalat ve sanayicimizin endüstriyel üretkenliklerini sürdürülebilir bir biçimde arttırmalarına yardımcı olmak adına Avrupa sevkiyatlarında hızlı ve rekabetçi fiyatlarımız ile taşımacılık hizmeti vermekteyiz.

YEŞİL LOJİSTİK

Euro 6 Motorlu araçlarımız ile çevreye yaydığı gaz oranını belirli bir seviyede tutarak çevre kirliliğini en düşük seviyede tutmayı hedeflemekteyiz.

Şirket bünyemizde bulunan Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter ve Renault Master (Tenteli) araçlarımız 15 / 17 ve 20 m3 – 1300 kg – 6 / 7 ve 10 Euro palet yükleme kapasitesine sahip olup, GRPS takip sistemi donanıma sahiptirler. Araçlarımızın uzun, genişlik ve yükseklik ölçüleri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

Minivan (Panelvan) Araç Ölçüleri
Wolkwagen Crafter
 Uzunluk ( m )Genişlik ( m )Yükseklik ( m )Hacim ( m3 )
Minivan4,001,831,8515
Mercedes Sprinter
 Uzunluk ( m )Genişlik ( m )Yükseklik ( m )Hacim ( m3 )
Tip-14,501,741,8017
Mercedes Sprinter
 Uzunluk ( m )Genişlik ( m )Yükseklik ( m )Hacim ( m3 )
Tip-23,701,741,8015
Mercedes Sprinter
 Uzunluk ( m )Genişlik ( m )Yükseklik ( m )Hacim ( m3 )
Tip-34,701,751,9217
Karayolu Taşımacılığı

Parsiyel Taşımacılık

Karayolu taşımacılığı çeşitleri arasında yer alan ve nakliye sektöründe sıkça kullanılan Karayolu parsiyel taşımacılık, yurtiçi ve yurt dışı sevkiyatlarını son derece kolaylaştıran bir taşımacılık türüdür.
Parsiyel taşımacılık, aynı güzergahta bulunan farklı müşterilerin siparişlerinin tek bir araç ile taşınması işlemidir. Bu durumda farklı müşterilere ait mallar, aynı konteyner ya da vagon içerisine yerleştirilir. Parça eşya taşımacılığı olarak da bilinen yöntemde genellikle kamyon, tır ya da kamyonet kullanılır.

Parsiyel karayolu taşımacılığı maliyet hesaplama için yükün ağırlığı ile beraber hacmi de büyük önem taşır. Parsiyel yükün metreküp cinsinden hesaplanması ”En x Boy x Yükseklik x Adet” şeklinde yapılır. Karayolunda 1 metreküp tonajı 333 kilogram olarak değerlendirilebilir. Parsiyel sevkiyatları Türkiye sınırları içerisinde yapılacaksa şehirlerarası parsiyel taşımacılık kapsamına girer. Taşımacılık işlemi Türkiye’den çeşitli ülkelere yapılıyorsa karayolu parsiyel ihracat taşımacılığı, yüklemeler dış ülkelerden Türkiye’ye yapılıyorsa karayolu parsiyel ithalat taşımacılığı olarak değerlendirilir. Parsiyel teslimat, taşınacak yükün arabayı doldurmaya yetmediği durumlarda oldukça avantaj sağlar. Globelink Ünimar olarak tek bir araçla birden fazla müşteriye yük ulaştırarak hem zaman, hem de maliyet tasarrufu sağlıyoruz. Karayolu taşımacılığının sunmuş olduğu pratiklik ve esnekliği birleştirerek müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkaran bir hizmet politikası geliştirdik. Hız ve maliyet avantajını en verimli şekilde kullanarak network ağımızı genişleterek, direkt ve aktarmalı rotaları büyütmeye devam ediyoruz. Hem uluslararası, hem de şehirlerarası karayolu taşımacılığında tüm operasyonların eş zamanlı çalışmasını sağlayarak müşterilere anlık bilgi ve raporlama sunuyoruz. Bu şekilde müşteriler, yükleri hakkında her bilgiye kolay erişim sağlarken planların aksamasına engel oluyor. Aynı zamanda müşterilerin kendi operasyon süreçlerini yönetmesi, güvene dayalı bir sistemin temellerini güçlendiriyor.

img

Karayolu parsiyel taşımacılığını farklı taşıma modlarıyla da birleştirebiliyoruz.

Böylece FST Lojistik olarak hız ve maliyet konusunda farklılık yaratıyoruz. Bünyemizde çalışan uzman kadromuzun danışmanlığı ile müşteriye bıraktığımız bu opsiyonlar, çok daha verimli bir taşımacılığın gerçekleşmesini sağlıyor.

intermodal-taşımacılık-sistemi-denizyolu-ve-karayolu
Karayolu Taşımacılığı

İntermodal Taşımacılık

Karayolu lojistik çeşitleri arasında yaygın olarak kullanılan yöntemlerden bir diğeri de intermodal taşımacılık modelidir. Bu yöntem sayesinde taşınacak mal, bir ya da birkaç ulaşım aracı ile taşınır. Taşıma işlemi sırasında kullanılan konteynerin içi boşaltılmaz, direkt olarak bir araçtan diğerine aktarılır. Bu taşımacılık modelinde birçok taşıma aracı entegre şekilde çalışır. Bu sistem karayolu, denizyolu, demiryolu ya da havayolu gibi türlerin uyum içerisinde çalışmasına yardımcı olur. Böylece hem zaman, hem de maliyet tasarrufunun sağlanması amaçlanır. Aynı zamanda ürünlerin el değmeden taşınması sayesinde hem temizlik, hem de güvenlik seviyesini arttırır.

Bu taşımacılık sisteminin faydalarından biri de ekipmanların kolayca taşınabilmesidir (Trenin gemilerle, traktörün kamyonla taşınması gibi).
Avantajlardan bir diğeri ise, malların birden fazla taşımacılık şirketiyle taşınmasıdır. Rekabet ortamının oluşması, denetimin arttırılması, fiyat çeşitliliği gibi birçok sebeple güvenli bir taşıma işleminin gerçekleşmesi amaçlanır. Yükleme ve taşıma işlemlerinin düzenle yapılması, sürecin takip edilmesini kolaylaştırarak daha sabit bir fiyat avantajı sunar. Çeşitli hava koşullarından daha az etkilenmesi sebebiyle de sıkça tercih edilir. Dünyanın önde gelen lojistik şirketlerinin sıkça başvurduğu yöntem sayesinde hem düşük maliyet, hem de hızlı ve pratik bir taşıma imkanı sunar. Tek bir ulaşım yönteminin kullanılmaması sebebi ile %75’e kadar daha az CO2 salınımı sağlar. Karbon ayak izini azaltması sayesinde de çevre dostu bir taşımacılık modeli oluşturur.

ro-ro-taşımacılığı-karayolu-ve-denizyolu-taşımacılığı
Karayolu Taşımacılığı

Ro-Ro Taşımacılığı

Karayolu taşımacılık sistemini bambaşka boyutlara taşıyan türler de mevcuttur. İngilizce’de Roll on ve Roll of kelimelerinin kısaltılması ile oluşan Ro-Ro taşımacılığı tekerlekli araçların gemi vasıtasıyla bir yerden başka bir yere taşınmasını sağlayan taşımacılık türüdür. İlk olarak kısa mesafelerde kullanılabilen küçük Ro-Ro araçları, taksi gibi araçların taşınmasıyla ortaya çıkmıştır. Hem pratik, hem de güvenilirliği ile oldukça sevilen yöntem, yıllar geçtikçe Ro-Ro gemilerine dönülerek geliştirilmiştir. Bu taşımacılık türü karayolunda taşıma yapan araçların, yolculuklarının belirli kısmını denizyolu ile tamamlamasını sağlar. 

Kendinden Yürür Yükler

Otomobil, tır, kamyon, iş makineleri, mobil vinç gibi araçlar, Ro-Ro taşımacılığında tercih edilir.

Statik ve Çekilebilir Yükler

Dorse, yat, mobil beton santrali,Tekne, inşaat ekipmanları, çekici, konteyner, tank,

FST LOJİSTİK

Taşımacılık ve Lojistik Çözüm Ortağınız Olmaktan Mutluluk Duyuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

Yükünüz Mü Var?

Karayolu, Havayolu, Denizyolu ve Mikro İhracat Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin.

img

Adresimiz

Karaçalı Mah. Bolu Cad. No:/C Kaynaşlı / DÜZCE

İLETİŞİM FORMU

BİZE YAZIN
  Şiret Sunum - PDF

  Şirketimiz Hakkında Detaylı Bilgileri Bulabileceğiniz Şirket Sunum Dosyamıza Göz Atın

  SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Merkez Ofis

  İstanbul Ofis